Šedý strážce

1. listopadu 2015 v 14:21 | Pajik
Šedý strážce
Tohle bylo náročné, ale zároveň mě to bavilo, jelikož Dragon Age je moje nejoblíbenější herní série, tak že fan arty na toto téma ještě budou :)
Taky jsem se rozhodla že ke každému obrázku napíšu i něco z kodexu hry, aby byly příspěvky o něco zajímavější.
Něco na poslech: https://www.youtube.com/watch?v=bBQZnLP4FLI
----------------------
První Nákaza řádila už celých 90 let. Svět se ocital v naprostém zmatku. Povstal pokřivený a úplatný bůh. Zbývající tevinterští bohové mlčeli, stáhli se. Všechny záznamy z této doby vypovídají o naprostém zoufalství, protože všichni věřili, ti nejmoudřejší archónové i ti nejspodnější otroci, že nadchází konec světa.
V pevnosti Weisshaupt uprostřed zpustošeného Anderfelu se uspořádalo shromáždění. Sešli se vojáci Říše, ostřílení veteráni, kteří za celý svůj život nepoznali nic jiného, než beznadějnou válku. Když opouštěli Weisshaupt, zřekli se slibu, který dali Říši. Už to nebyli vojáci - byli to Šedí strážci.
Strážci podnikli na Nákazu agresivní válečné tažení, útočili na zplozence a získávali zpět ztracená území. Nákaza ještě nebyla ani zdaleka přemožena, ale vítězství Strážců nezůstávala bez povšimnutí a brzy je podporovali všechny thedaské národy.
Jejich věhlas i počty narůstaly. Nakonec se roku 992 Tevinterské říše utkali na Tichých pláních v boji s arcidémonem Dumatem. Třetina všech armád severního Thedasu padla, ale padl také Dumat a zplozenci uprchli zpátky do podzemí.
Ale ani to nebyl konec.
Říše kdysi uctívala těchto sedm bohů: Dumata, Zazikela, Totha, Andorala, Razikalea, Lusacana, a Urthemiela. Čtyři z nich povstali jako arcidémoni. Šedí strážci, dobře si vědomi toho, že mír je pomíjivý, drželi celé věky stráž. Bylo jim jasné, že válka neskončí, dokud nepadne poslední z dračích bohů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama