Únor 2012

Koníci - 26.2.

27. února 2012 v 17:10 | Pajik |  Jezdecký deníček
Ahojky,
včera jsem si myslala že koníci nebudou, protože to vypadalo že bude pršet, taky chvíli pršelo ale naštěstí přestalo jen jak jsme si došli s Pájou pro koně.
Mates byl docela špipnavý, tak mi chvíli trvalo než jsem ho vyšistila alespoň na hřbetě. Včera byl hodně líný, pořád mi vytahoval otěže a opíral se do udidla. Prý ho uspává to sluníčko :D
Když jsme měli klusat v pracovním klusu, byl docela rychlý tak jsem si řekla že by mohl i cválat, jenže se mu moc nechtělo, pořád mi vytahoval otěžež z rukou a při cvalu mě málem vytáhl ze sedla :D Naštěstí jsem se ale nějak udržela, ale radši jsem potom přesedla na Irču.
Ta věděla že půjdem cválat a začala hoodně svižně klusat. Při cvalu pořád zrychlovala ale to bylo i kvůli překážkám, které na jízdárně byli, protože spolu s námi na jízdárně trénovali i skoky.
Nakonec při cvalu na druhou ruku si Irča málem dala kolečko navíc, vůbec jsem jí nemohla zastavit ale nakonec jsem jí zastavila. Po tom jsme krokovali, přešli si kavalety co byli položené na zemi a s Pájou jsme si koníky zase vymněnily a postaraly jsme se o ně.

Koně - 19.2.

22. února 2012 v 17:13 | Pajik |  Jezdecký deníček
Ahojky,
pod louhé době píšu další zápisek od koní :)
Po měsíci jsem se konečně dostala na koně a doufám že teploty opět neklesnou tolik pod nulu aby koníci byli. Nemáme totiž krytou jízdárnu tak jsme nemohli jezdit.
Koníci byli po tom odpočinku nabytí energií kromě (Matese :D). Chvíli po tom co jsme přijeli jsem si pro něj šla na pastvu a začala ho čistit. Naštěstí měl deku a tak nebyl tolik špinavý. Nasedlala jsem ho a nauzdila a šlo se jezdit. Chvíli jsme krokovali a pak jsme začali klusat. Mates byl stejný jako by se na něm ten měsíc normálně jezdilo, za to Irča pořád házela hlavou a byla hodně energická. Trenérka teda řekla aby jsme si s Pájou koně vymněnily, protože Iruška se chovala fakt jako zamlada a nemuselo by to dopadnout dobře.
Nasedla jsem na ní a začala klusat. Irča začala házet hlavou a hroozně rychle klusala, vůbec jsem jí nemusel pobízet. Chvíli to vypadalo že dá i kozla ale naštěstí nic neudělala. Po tom jsem s ní šla na velký kruh, ale radši jsme necválali, musím říct že mi to tolik nevadí, Iruška byla vážně jako zamlada :D No potom jsme si mohli jezdit jak jsme chtěli, vykrokovali jsme a zase si koníky vymněnily a postaraly jsme se o ně.
Jsem zvědavá na příště, myslím že ale už bude Iruška vyběhaná a že budu mít zase Matýska.

Arab - hnědák

7. února 2012 v 18:05 | Pajik |  Kresby, malby
Ahoj,
asi před rokem jsem si podle jedné hezké fotky předkreslila koníka, a když jsem o Vánocích ten nákres našla, řekla jsem si že ho musím dokreslit.
No celou kresbu jsem musel dělat z hlavy protože nešel internet a tu fotku jsem si neuložila, tak že ten koník není moc povedený... I když se mi z nějakého důvodu líbí :D


(Momentálně kreslím kladrubské spřežení tak ho snad příští týden přidám ;))