Září 2011

Nedělní trénink

28. září 2011 v 13:46 | Pajik |  Jezdecký deníček
Ahoj,
jako vždy jsem se v neděli vydala na koně. Opět jsem měla Matýska. Byl fakt suprový, dokonce mi několikrát naklusal když jsme měli krokovat :D
No dělali jsme jako vždy všelijaký jízdárenský cviky a pak jsem s ním měla zkusit cval. No to bylo horší, ale nakonec jsem ho několikrát nacválala ale stejně jsem si potom s Pájou vymněnila koně a mohla jsem si zacválat na Irče.
Byla trochu línější ale nakonec při tom cvalu pořád zrychlovala tak jsem jí musela spíš brzit :D No a pak jsme se o koníky postarali a odvedla jsem Matýska na pastvu, protože s Irčou být nemůže kvůli tomu že jí prý ve výběhu nahání. Poslední dobou je takový víc dopředný ale je super že je mu líp a už skoro vůbec nekašle :))

Fríský sportovní kůň - kresba

24. září 2011 v 13:20 | Pajik |  Kresby, malby
Ahojky, je tu slibovaná kresba fríského sport. koně :) Příště to bude snad nějaký poník :)


Ježdění - 18.9.

19. září 2011 v 17:17 | Pajik |  Jezdecký deníček

Ahojky,
včera jsem jela na koně sama a tak jsem si myslela že budu mít Irču ale na tý se prý včera docela dlouho jezdilo tak jsem si vzala Matýska.
Došla jsem si pro něj na pastvu, uvázala jsem ho venku před stájí a vyčistila ho. Jenže se pořád na něco díval a lekal se tak jsem ho uvázala na jízdárně a osedlala jsem ho tam. Jenže když jsem ho chtěla nauzdit tak jak jsem mu sundala ohlávku tak zvedl hlavu a šel směrem k pastvě. Naštěstí se zastavil tak jsem mu stihla dát aspoň na krk martingal a otěže ale zase šel pryč. Ale zastavila jsem ho, rychle jsem ho nauzdila a šla jsem jezdit.
Obešli jsme pár koleček v kroku a pak jsem si ho vzala na otěž a začala jsem s ním klusat. Dělali jsme různé jízdárenské cviky, hlavně hodně malích kruhů a prodloužený klus. Pak jsme chvíli krokovali a potom jsem s ním měla jít na kruh dělali jsme malé kruhy, prodloužený klus, obrat kolem předku a pak jsem s ním šla cválat. No moc mi ještě nejde udržet ho v tom cvalu dlouho protože se musí pořád pobízet ale jinak to bylo v pohodě. Ke konci sjem si už mohla jezdit jak jsem chtěla ale spíš jsme víc krokovali protože já už neměla moc sílu ani energii, protože jsme byli ještě na intenzivním tréninku agility (byli jsme tam asi 4 hodiny), tak jsme spíš krokovali. No po jízdě jsem ho vyčistila a odvedla na pastvu :))

Nerina

10. září 2011 v 17:00 | Pajik |  Kresby, malby
Ahojky,
je tu další kresba. Je pro kámošku k narozkám, je to její oblíbená kobylka Nerina :) :D


Ježdění - 4.9.

4. září 2011 v 19:30 | Pajik |  Jezdecký deníček

Ahojky,
dnes jsem opět byla na koních. Matýsek hezky šlapal, jenže kvůli jeho kašli jsme toho moc neudělali :/ Ani jsme moc nedělali jízdárenské cviky, spíš jsme si jen tak jezdili po jízdárně. Naštěstí jízdárnu kropili vodou jenže jak bylo vedro tak začalo hned vysychat. A vždycky když jsme šli kolem hadice tak začal ustupovat na holeň, vyhýbal se jí a koukal jako by tam bylo nějaké strašidlo :D
No ke konci jsem se s ním šla projít, Pája si tam pořád jezdila na Irče a jak jsem se s Matesem vrátili tak jsme si je měli vymněnit, abych si mohla zacválat.
Iruška hezky poslouchala krásně jsme si zacválali, ale musím říct že z toho jejího prudkýho zatáčení mě snad někdy trefí :D Ale jinak to bylo super, potom jsme si zas mohli vyměnit koníky, tak jsme si je vymněnili a šli jsme se projít.
No a pak jsem jen Matýskovi osprchovala nohy a odvedla ho na pastvu :)

Rozvrhy hodin

4. září 2011 v 19:13 | Pajik |  Moje grafika
Ahojky,
před pár dny jsem vytvořila dva docela pěkné rozvrhy koní, jeden pro sebe se svýma oblíbenýma koníkama a jeden pro Pajkuš. Tak je sem dávám na ukázku. Docela se mi i líbí :DFríský sportovní kůň

3. září 2011 v 20:57 | Pajik |  Plemena koní

Fríský sportovní kůň

Fríský sportovní kůň vzniká křížením fríských koní s teplokrevníky nebo plnokrevníky. Někdy jsou takoví kříženci označováni za samostatné plemeno, někdy jen za ,,typ".
Fríští koně se s teplokrevníky a plnokrevníky křížili už více než sto let, přesto získal fríský sportovní kůň popularitu teprve nědávno. Registry do kterých lze křížence zapsat, většinou uvádějí že fríský sportovní kůň musí v sobě mít minimálně 25% frísana. Některé registry vyžadují, aby zapsaní koně splňovali určité výkonností požadavky.
Popis: Stavba těla je různá v závisloti na chovné linii, tak že se můžou objevit lehčí i těžší, barokní typy. Často mívají vysoko posazený vyklenutý krk. Tělo je dobře tvarované a vyvážené a ocas přirozeně hustý. Výška je různá, většinou se pohybuje kolem 155 centimetrů.

Povaha: Fríští sportovní koně jsou poslušní a ochotní, mají spoustu energie a jsou mimořádně atletičtí. Stejně jako většina jiných teplokrevníků, pomaleji dospívají, jak fyzicky, tak duševně.

Zbarvení: Narozdíl od fríského koně neexistuje u fríského sportovního koně žádné omezení ohladně zbarvení a odznaků. Většina koní jsou však vraníci nebo hnědáci.
Využití: Tito koně vynikají jak v drezuře, tak ve všestrannosti, parkuru a vozatajství. A kromě toho že slaví úspěchy na nejvyšších úrovních jezdeckých soutěží, jsou využíváni i pro rekreační ježdění a vyjížďky ve volné přírodě.

Zdroj: knížka - Příběhy neobyčejných koní
Jinak se můžete v nejbližší době těšit na kresbu fríského sportovního koně ;)