Vládci severu - 4. díl

31. března 2011 v 20:28 | Pajik |  Vládci severu

,,COŽE?!" Vytřeštím na něj oči. ,,Jo... Koukni." Zadívá se dolů. Jde tam skupinka lidí a psy. ,,A jaj. Musíme to říct ostatním." řeknu. Lair přikývne a zavrčí: ,,Jdu to říct Kailovi."
Dívám se dolů do údolí. Co je to za lidi? A co tu chtějí? Zeptám se sama sebe v duchu.
Vypadá tože si mě lidé všimli. Jeden z nich vzal podivnou černou krabičku a najednou z ní vylétlo světlo. Škubnu sebou leknutí a zavrčím. Pak se otočím a zadívám se na doupě. Právě z něj vyleze Kail s Lairem. ,,Kde jsou?" Zavrčí Kail. ,,Támhle dole." Ukážu hlavou dolů. ,,Musíme se schovat. Pojďte."
Kail zamířil k doupěti. Po chvíli z něj vyleze i Sharry a Nikita. Ostatní se zatím vydali pryč, na druhou stranu hor. Nikita byla vyděšená. ,,Karo, co se to děje?" ,,Dole v údolí jsou lidé." ,,Lidé? Ale co tu chtějí?" Zeptá se mně a podívá se mi do očí. ,,To nevím." Povzdychnu si. Konečně jsme se dostali na druhou stranu. ,,Není to tu riskatní? Vždyť tu jsou medvědi?" Zeptá se Kaila Lair. ,,Teď přes zimu ne. Ale támhle," ukázal hlavou směrem na sever, ,,je jiná smečka vlků." Potom se otočil. ,,Jdu se podívat na druhou stranu. Celesto." ,,Ano?" ,,Pojď se mnou prosím." Celesta přikývla.
Zatímco se Kail a Celesta vydali na druhou stranu, my ostatní jsme seděli pod skupinkou borovic a čekali jsme kdy se vrátí. Někteří, jako třeba Nikita a Lisa, dvou a půl roční černá vlčice, se rozhodly že si na chvíli zdřímnou. Najednou se ale ozvalo zavytí. Jiná smečka. Právě zjišťovali, jestli tu někdo není. ,,Máme jediné štětí že tady ta strana hor a kousek údolí je naše." řekla mi Sharry. Přikývla jsem a sedla jsem si na studenou zem. ,,Kde jsou tak dlouho?" Zeptala jsem se, trochu s obavamy, Sharry. ,,Pořád jsou tam. Nějak se mi to nechce líbit." Odpověděla znepokojeně. ,,Jdu se tam podívat." ,,Ne! To ti nedovolím. Co kdyby se ti něco stalo?" ,,Tak se mnou ještě někdo půjde." Zavrčela Sharry. Stáhla jsem ocas. Vždy když Sharry zavrčela, trochu jsem se lekla, proto že to znělo hrozně strašidlně. ,,Tak já půjdu s tebou!" ,,Ne, je ti teprve rok a půl!" ,,To nevadí!" Naůéhala jsem na ní. Vždycky mě bavilo jít někam s Sharry. Když to bylo nebezpečné. ,,No dobrá. Stejně by jsi za mnou šla." Zavrtěla jsem radostí ocasem. Super! Můžu jít s Sharry!
Sharry vystoupila na vrcholek a otočila se. ,,Cítíš se na to?" ,,Ano!" Odpoěděla jsem převědčivě.
Sharry se otočila a pomalu sestupovala z hor. Ozvalo se zavytí. Tentokrát nepříjemně blízko. Najednou přiběhla Celesta. ,,Sharry! Karo! Rychle, Kail je zraněný!" ,,COŽE?! To nemyslíš vážně?!" Nevěřícně jsme se na ní s Sharry podívalo. ,,Jo, pojďte!" Celesta se otočila a běžele pryč. Sharry se rozběhla za ní. ,,Počkejte na mě!" Rozběhla jsem se za nimi, ale najednou jsem se ocitla někde kde to vůbec neznám. ,,Halóó? Je tu někdo?" Rozhlédla jsem se kolem. Nikde nikdo. A jaj. To je průšvih.

Lesem se mihlo něco šedivého. Vlk běžel směrem k horám. Slyšel obě zavytí. Něco se ve smečce stalo. Ví že tam nesmí, ale teď ho budou potřebovat. Vyběhl nahoru a kličkoval mezi kameny. Uslyšel zakňučení. To bude asi ten jejich vůdce, pomyslel si. Na chvíli se zastavil. Uviděl dva vlky. Jeden šedivý a druhý hnědošedý. Zavyl. Vlci se otočili a podívali se na něj.

,,Hele, není to ten vlk co ho Kail zahnal?" Zeptala se Sharry. ,,Jo a neběžela za tebou Kara?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pajkuš Pajkuš | Web | 2. dubna 2011 v 9:11 | Reagovat

Dobrý ;-)

2 viva viva | 26. února 2012 v 12:22 | Reagovat

Je to SUPER :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama