Vládci severu - 3. díl

12. února 2011 v 10:31 | Pajik |  Vládci severu
fg

Kail a Sharry šli k tomu vlkovi. My ostatní jsme zůstali na místě a čekali jsme. Vlk začal couvat. Asi se Kaila bál, protože byl o dost větší a mohutnější než on. ,,Co tady děláš?" Vyštěkl Kail. Vlk stáhl ocas pod břicho. ,,J-já jsem se ztratil..." ,,Jo ztratil jo?" Zavrčel Kail. Rozešla jsem se směrem, kde byla Sharry, Kail a ten vlk. ,,Karo! Co to děláš? Vždyť ti může ublížit!" řekla s obavami Celeseta. ,,Neboj. Jdu jenom kousek blíž." vypadá to že jsem Celestu moc neuklidnila.
Vlk se podíval mím směrem. Vycenila jsem zuby. Kail se ohlédl a pak se znovu podíval na vlka. ,,Dám ti náskok aby si utekl. Nechceš jistě abychom tě museli vyhnat že ne?" Vlk ale nereagoval. Kail na něj zavrčel a teprve teď se otočil a utekl pryč. ,,Nějaký mladý vlk. Docela se divým že šel až sem, k horám." Přikývla jsem.
,,Měli by jsme se vrátit. Všichni jsme unavení." Zamířili jsme směrem k horám. Slunce bylo ještě vysoko, ale mi jsme byli už teď unavení po tom lovu. Když jsme vyšplahali k doupěti, Kail si lehl a pozoroval údolí. On a ještě černý vlk jménem Sair, měli hlídku. Lehla jsem si ale spát se mi nechtělo a tak jsem jenom odpočívala. Nědo do mě šťouchl čumákem. Byla to moje půlroční sestra Nikita. ,,Karo, já se nudím. Půjdeme se projít?" ,,Víš dobře že se máme držet u smečky Nikito. Zvlášť ty." Nikita se na mě smutně podívala. ,,No jo. Ale nešli by jsme daleko. Jenom k támhleté jeskyni." Čumákem ukázala na jeskyni která ležela nad naším doupětem. ,,No dobře. Cesta není strmá tak tam můžeme jít." Nikita zavrtěla ocasem.
Šli jsme mezi kameny. Nikita poskakovala přede mnou. Konečně jsme byli u jeskyně. Rozhlédla jsem se a když jsem se chtěla otočit na Nikitu nebyla tam. ,,Nikito?" Vykoukla z jeskyně. ,,Pojď! Vypadá to tu zajímavě!" Zaváhám ale pak vejdu do jeskyně. Je tam tma ale my vlci vidíme dobře i ve tmě.
Nikita šla přede mnou ale najednou se rozeběhla pryč z jeskyně. Vyšla jsem ven. ,,Co se stalo?" zeptala jsem se udiveně. ,,M- medvěd. Byl tam medvěd. Velký medvěd!" Vyděšeně se na ní podívám. ,,Ale spal že jo?" ,,Myslím že jo. Nepůjdeme?" Přikývnu. Celou cestu k doupěti pak přemýšlím o tom co Nikita řekla.
,,Kde jste byli?! Copak nevíte že se máte držet u smečky?!" Kail se na mě řísně podíval. ,,Jenom jsme se šli projít. Omlouvám se ale drželi jsme se poblíž." Vypadá to že se Kail trochu uklidnil. ,,Dobře, ale přece jen by jste nikam neměli chodit. Zvlášť když je Nikita ještě štěně a tobě je teprve rok a půl." Svěsím hlavu. ,,Omlouvám se. Opravdu se omlouvám." Potom si lehnu a položím hlavu na přední packy. Nikita si šla lehnout do doupěte.
Několik dalších dní jsme jen odpočívali. Nebylo pořádně nic k jídlu. Losi zmizeli neznámo kam a i drobné zvířata se ukryla před krutou zimou.
,,Měli by jsme jít níž do údolí. Tam jsem viděl losa. Je jeden tak že by nám nemělo dělat problém ho chytit."
Los byl ale agresivní. Kopl Kaila do nohy. ,,Jsi v pořádku?" Zeptala se ho starostlivě Sharry. ,,J-jo. Jenom mě bolí noha." Kail se pokusil vstát jak došlápl na zraněnou nohu, zakňučel bolestí a zase si lehl. Celseta, která mezitím s ostatními losa chytila, přinesla Kailovi kus masa. ,,Díky." Kail se na Celestu vděčně podíval. Když jsme se všichni najedli, Sharry nám zdělila že se do hor nevrátíme, protože Kail nemůže chodit. ,,Ale tam bych došel." zamručel. ,,Nechci aby se ti něco stalo." Zavrtěla hlavou Sharry. A tak jsme zůstali dole v údolí.
Zůstali jsme dole asi týden ale potom Kail řekl: ,,Měli by jsme se vrátit. Něco se blíží." Zavětřil a zadíval se do dálky. ,,Pojďme."
Cestou jsme se párkrát zastavili a pomáhali Kailovi. Nakonec jsme se dostali do doupěte. Všichni jsme byli znavení a tak jsme hned usnuli.
Zavytí. A další. Otevřela jsem oči. Lair, můj bratr venku vyl. Přišla jsem k němu. ,,Co se děje?" Lair přestal výt a vyděšeně se na mě podíval. ,,Lidi! Blíží se sem lidi!"
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Koníček11 Koníček11 | Web | 13. února 2011 v 20:51 | Reagovat

Suprově napsáno. :-)  ;-)

2 Vlčice Vlčice | Web | 16. února 2011 v 20:01 | Reagovat

Ahoj :-) strašně moc se mi líbí tvůj blog ;-) a chtěla bych se tě zeptat, jestli bys nechtěla být moje SB :-) Nevěděla jsem kam mám tuto prosbu napsat, tak ji píšu sem.
A proč chci abys byla moje SB? Protože jsem si něco o tobě přečetla a zjistila jsem, že máš ráda vlky, tak jako já a jezdíš na koních tak jako já a ještě k tomu se mi moc líbí tvůj blog :-) obíhám nejméně 1x za týden ;-)
Doufám, že budeš moje SB :-)

3 Vlčice Vlčice | Web | 16. února 2011 v 20:02 | Reagovat

jo a mimochodem, hezkej příběh ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama