Vládci severu - 2. díl

14. ledna 2011 v 20:27 | Pajik |  Vládci severu
fg

Mlha pokryla údolí a sníh se třpitil ve slunečním svitu. Bylo brzy ráno a losi procházeli krajinou. Sníh pod jejich kopyty křupal.
Vlk otevřel oči a našpicoval uši. Losi. Konečně. Protáhl se a pozoroval obrovské stádo, které se blížilo k řece.

Právě jsme se všichni probudili. Byl čas jít na lov. Losi se blížili k řece a my jsme se chystali lovit. ,,Musíme vyrazit. Losi se rychle blíží." Celesta šla jako první, za ní šla Sharry a pak šel Kail. Já, spolu s ostatními jsme šli za nimi.
Chvíli jsme čekali ve stínu stromů poblíž Velké vody. Celesta se skrčila a hledala nejslabšího losa. Rozběhla se a ostatní za ní. Los které ho jsme si vyhlédli kulhal a tak bylo snadné ho chytit. Celesta skočila a zakousla se losovi do krku. Kail na něj skočil z boku a oba se ho snažili strhnout k zemi. My ostatní jsme běhali okolo, aby kdyby se jim vytrhl, nemohl utéct. Nakonec se los vzdal.
Kail a Sharry, jedli jako první a potom jsme mohli i my ostatní. ,,Teda. To bylo docela jednoduché." Zamručel Kail. ,,To jo. Konečně něco pořádného k jídlu. Ale teď si musíme svojí kořist chránit." řekla Sharry. ,,Zvlášť před tímhle." dodala a otočila se směrem k malé šelmě. Kojot. To je jeden z nezvaných hostů. Sharry na něj zavrčela ale kojot byl tak drzý že se přiblížil k až k mrtvému losu a chtěl si urvat kousek masa. Kail zavrčel a vyjel po něm. Kojot stáhl ocas a popoběhl o kousek dál. Kail a Sharry se za ním rozběhli a kojot utekl pryč.
,,Nesnáším kojoty. Jsou tak drzí!" Zavrčela Sharry. Ostatní pokývali hlavou. Chvíli jsme u losa zůsali aby se mohli ostatní najíst.

Vlk čekal. Jak dlouho tam ještě budou? Mám hlad!

Kail zavětřil. ,,Něco cítím. Myslím že je to ten vlk ze včerejška." otočil se ke skupince stromů. ,,Jo. Asi ho vidím." Otočil se na nás. ,,Měli by jsem ho zahnat, určitě čeká až odsud  odejdeme a on se budem moct najíst."

Sakra! Asi mě viděli. Vlk se zvedl. Stříbřitě šedá srst se zaleskla ve slunečním svitu. Našpicoval uši a podíval se na smečku. Věděl že proti nim nemá šanci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni žes tu byl/a

Klik 100% (178)

Komentáře

1 Pajka Pajka | Web | 15. ledna 2011 v 18:28 | Reagovat

super tak další díl :-D

2 karlička karlička | 11. února 2011 v 16:49 | Reagovat

kdy bude další díl ??

3 Barbara Grace, Graceanka, Graceová, Šedá brada, Graceland... Barbara Grace, Graceanka, Graceová, Šedá brada, Graceland... | Web | 19. července 2011 v 22:18 | Reagovat

krásný.... škoda že tak krátký :-D  :-)  :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama