Listopad 2010

Koně - 28. 11.

29. listopadu 2010 v 20:06 | Pajik |  Jezdecký deníček
Ahojky.

 Tak zase píšu :D Včera se na koních jezdilo jen krokem, protože byla námraza ale i tak jsem si to užila :) Jezdila se mnou i kámoška Kája. Ta měla Irču a já opět Lejdy. 
 Chvíli jsme jezdili na jízdárně krokem a pak jsme zkoušeli i klusat, jenže kobylkám se nechtělo a navíc by se mohli i smeknout a tak se jezdilo jen krokem. Tak jsme jeli na louku, na konec louky a zpátky. Zajímavé bylo že my Lejdy vzádu na louce i naklusala :D Potom jsme zas jeli zpátky a postarali jsme se o koně.


Koně - 21. 11.

21. listopadu 2010 v 19:09 | Pajik |  Jezdecký deníček
Ahojky,
 Tak dneska jsem byla zase na koních :) Přijeli jsme a já s Pájou jsme šlin do stáje, kam jsem si šla dát věci. Kája už měla Irču nachystanou protože na ní před tím jezdila nějaká paní.
 Najednou mi trenérka řekla jestli znám Lejdy. Já jsem přikývla že jo, tak mi řekla že pro ní mám dojít. Nejdřív jsem si říkala jestli se mi to nezdá ale Pája mě ujistila že ne :D
Tak jsem šla pro Lejdy a Pája šla pro Matese, který má pořád kašel.
 Když jsme přišli do stáje vyčistila jsem Lejdy a osedlala a nauzdila a šlo se jezdit. Musím říct že to byla rozdíl, když jsem nasedla protože Lejdy je dost vysoká :D
Kája už klusala a já zatím chvodila s Lejdy v kroku aby se zařhála. Krásně eagovala na pobídky a šla hezky energicky. Po nějaké době jsem jí pobídla do klusu. Cvičili jsme nějaké jízdárenské cviky, například kruhy, vlnovky atd... Potom jsem šla na kruh a pobídla jí do cvalu. Nejdřív jsme cválali na kruhu v plně vysezeném cvalu a pak jsem na ní v lehkém sedu cváalala celou jízdárnu. Prostě supr :D :D :)

Myslím že by jsem měli přidat něco i o těch koních na kterých jezdím :D. Možná ještě přidám něco dnes ;) :)

Tennesseeský mimochodník

17. listopadu 2010 v 10:27 | Pajik |  Kresby, malby
Ahojky,

Před chvílí jsem dokreslila tohoto koníka. Musím říct že mi dal docela zabrat a kreslila jsem ho asi 5 hodin :) :D
No, nic co bych mohla ještě napsat mě nenapadá. :) Doufám že se bude kresba líbit :)


Fotky koní

15. listopadu 2010 v 15:51 | Pajik |  Moje fotky koní
Hoj,

 tak jsem slibovala že přidám fotky koní od nás ze stáje tak tady jsou. Není jich moc a navíc jsou takové nepovedené, ale stejně je sem dávám :D

kuk =)
Matýsek =)

14. 11.

15. listopadu 2010 v 15:32 | Pajik |  Jezdecký deníček
Ahojky!

 Včera jsem zase byla na koních. Tentokrát se mnou měla jezdit i kámoška Kája. Když jsme přijeli, vzali jsme ohlávky a vodítka a šli jsme pro koně. Hned jak jsme přišli do ohrady a zavřeli vrátka, Mates nás zahlédl a loudavým krokem se ke mně vydal. Kája i s kámoškou Pájou (která se mnou jezdí pomáhat a dívat se) šli chytit Irču. Já mezitím držela Matese a nachala ho pást. Holky ale nemohli Irču chytit. Nebyla v moc dobrý náladě a se sklopenýma ušima jim utíkala. Nakonec šli holky podržet Matese a já šla chytit Irču. Jak jsem se k ní přiblížila sklopila uši a šla pryč. Po nějaké době, kdy jsem jí naháněla po pastvě, si zřejmě řekla že nemá cenu pořád utíkat a nechala si dát ohlávku.
 Odvedli jsme koně, vyčistili je a osedlali a hodina mohla začít. Mates má kašel tak jsem musela občas zastavit aby si odpočinul a pak jsme jezdili dál. Trénovali jsme kruhy a vlnovky. Hodina už byla u konce a já jsem si měla s Kájou vyměnit koně, protože jsem měla na Irče cválat. (na Matesovi necválám, kvůli jeho kašli) Tak jsem nasedla na Irču a šla nakruh. Naklusala jsem a pobídla jí do cvalu. Cválali jsme jedno kolečko na pravou ruku a pak dvě na levou.
 Nakonec jsme šli s koňma na procházku a když jsme se vrátili, převzala jsem od Káji Matese, šla mu vysprchovat nohy které měl od bahna a pak jsem ho odsedlala a vyčistila.
 Prostě super den :D

Kabelka

8. listopadu 2010 v 17:07 | Pajik |  Kresby, malby
Hojky!

Ták, přidávám další kresbu :) Tentokrát je to něco podle skutečnosti. Nakreslila jsem kabelku :D Předtím jsem ještě kreslila čepici ale ta se mi moc nepovedla, tak jí sem ani dávat nebudu :D
Tuhle kabelku jsem kreslila cca 1 hodinu.


Koně

8. listopadu 2010 v 16:50 | Pajik


------------------------------
----------------------------
-----------------------
-----------------------

Koníci - 7. 11.

7. listopadu 2010 v 20:38 | Pajik |  Jezdecký deníček
avatarek
Ahojky :)

Dneska jsem byla, jako každou neděli na koních :) Musím říct že jsem se fakt těšila :) Jela se mnou i kámoška Pája.
 Škoda akorát, že bylo tak hnusný počasí :( Když jsme šli pro koně, tak začalo pršet a pršelo i když se jezdilo... No nebyl to sice žádný slejvák ale stejně... :D Irča (koník na kterém jsem dneska jezdila) ale hezky chodila. Prostě super.

Příště snad už vezmu foťák, pořád si říkám že ten foťák vezmu a pak nic :D :D

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Foto v avataru: Horsik